НАПРЯМИ ЦИФРОВОГО РОЗВИТКУ У СФЕРІ МУЗЕЙНОЇ СПРАВИ

Автор(и)

  • Василь Орищук Національна академія державного управління при Президентові України, Ukraine http://orcid.org/0000-0003-4362-2785

DOI:

https://doi.org/10.36030/2310-2837-2(101)-2021-84-90

Анотація

У статті досліджено напрями цифрового розвитку у сфері музейної справи з урахуванням сучасних інноваційних змін, пов’язаних із упровадженням інформаційно-комунікативних та цифрових технологій. З’ясовано, що в умовах швидкого наростання виробництва контенту збереження електронних джерел стає все більш складним та актуальним завданням. Обґрунтовано, що створення та розвиток музейних інформаційних ресурсів дадуть змогу сформувати особливий сегмент вебпростору з високим соціальним і культурним значенням. З’ясовано, що в центрі сучасних дискусій про цифрову трансформацію музеїв стоять питання щодо зміни ролі музеїв, їх впливу на суспільство та створення ефективних способів взаємодії з аудиторією за допомогою цифрових засобів. Наголошено на тому, що одним із напрямів цифрової трансформації є цифрова євроінтеграція України, що відображає національний вектор розвитку та ідентифікації України. За результатами сучасних досліджень щодо застосування цифрових технологій у музейній справі та у сфері культурної спадщини виявлено різноманітність тематичних напрямів, які вони розглядають, зокрема що стосується інтеграційних змін культури та культурної спадщини, пов’язаних з розвитком глобального інформаційного та цифрового суспільства. Віртуальна реальність спрямована на створення імітації об’єктивної реальності або відображення світу через інтернет, аудіовізуальні, електронні засоби комунікації, технології 3D-моделювання. Визначено заходи щодо впровадження цифрового розвитку сфери музейної справи: розроблення державної політики, спрямованої на створення цифрових архівів; розвиток музеїв відповідно до сучасних інформаційних потреб; належне фінансування заходів щодо подальшого розширення засобів цифрової трансформації сфери культури; розширення комунікацій суспільства із музейною сферою на основі впровадження сучасних засобів дистанційної взаємодії.
Ключові слова: цифровізація; цифровий розвиток; цифрова трансформація; музейна справа; збереження культурних цінностей; державна політика.

Біографія автора

Василь Орищук, Національна академія державного управління при Президентові України

аспірант кафедри інформаційної політики та цифрових технологій

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-15

Номер

Розділ

Статті