ДЕТЕРМІНАНТИ ТА НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ: АНАЛІЗ ЕКСПЕРТНОЇ ДУМКИ РОБОТОДАВЦІВ

Автор(и)

  • Світлана Мороз Національний університет цивільного захисту України, Ukraine http://orcid.org/0000-0002-2696-1278
  • Володимир Мороз Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Ukraine http://orcid.org/0000-0003-0796-5035

DOI:

https://doi.org/10.36030/2310-2837-2(101)-2021-61-68

Анотація

У статті висвітлено результати опитування роботодавців щодо сили впливу окремих з детермінант якості вищої освіти на її підсумковий рівень. За результатами аналізу відповідей респондентів встановлено, що найбільш значущими серед запропонованих до оцінювання роботодавцями факторів є ті, які пов’язані з матеріально-технічним забезпеченням навчального процесу та відповідністю змісту навчальних програм вимогам ринку праці. Ідентифікована найменша за силою впливу значущість детермінант якості вищої освіти для якісних та кількісних характеристик науково-педагогічних працівників, а також для стану зв’язків закладів вищої освіти (ЗВО) з реальним сектором економіки. Обґрунтовано напрями вдосконалення змісту та практики реалізації державної політики щодо забезпечення ЗВО якості освітньої діяльності та якості вищої освіти.
Ключові слова: державна політика у сфері вищої освіти; заклад вищої освіти; якість вищої освіти; фактори впливу на якість вищої освіти; опитування роботодавців; публічне управління якістю вищої освіти.

Біографії авторів

Світлана Мороз , Національний університет цивільного захисту України

кандидат наук з державного управління, старший нау­ковий співробітник навчально-науково-виробничого центру

Володимир Мороз , Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

доктор наук з державного управління, професор, завіду­вач кафедри соціології і публічного управління

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-15

Номер

Розділ

Статті