ПОЛЬСЬКА КОНЦЕПЦІЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.36030/2310-2837-1(100)-2021-80-84

Анотація

Досліджено тенденції польського права щодо все частішого використання механізму адміністративної відповідальності у відповідь на поведінку осіб, що порушують чинний нормативний порядок. Це провокує питання про рівень захисту особи, яка здійснює суверенну та санкційну діяльність органів державного управління. Встановлено, що у 2017 р. дефіцит нормативного регулювання, який спостерігався в доктрині, призвів до включення до Закону від 14 червня 1960 р. Розділу IVa Адміністративного процесуального кодексу, що містить норми про накладення адміністративних штрафів та надання пільг при їх здійсненні. Обґрунтовано, що, незважаючи на наявні недоліки, регулювання є правильним кроком. Доведено, що продовження законодавчої роботи бажане для створення всебічного регулювання, що встановлює принципи відповідальності, адаптовані до специфіки адміністративного права.
Ключові слова: адміністративне право; правове забезпечення; адміністративна відповідальність; механізм адміністративної відповідальності.

Біографія автора

Петр Яняк, Вроцлавський університет

Доктор філософії в галузі права, асистент кафедри адміністративного судочинства, Інститут адміністративних досліджень, факультет права, управління та економіки

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-01

Номер

Розділ

Статті