Адміністративне господарське право та публічне господарське право – перспектива польської науки про право

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.36030/2310-2837-1(100)-2021-74-79

Анотація

Досліджено процес трансформації політичної та економічної систем Польщі наприкінці 1980-х – на початку 1990-х рр. Виявлено, що в цей період сформувались дві наукові концепції для фіксації правових норм, що відображають втручання держави в економічну діяльність – адміністративне господарське право та публічне господарське право. Адміністративне економічне право визначається як сукупність норм, що регулюють становище органів державного управління, створених для визначення статусу суб'єктів господарювання, воно зосереджується головним чином на відносинах між органами державного управління та приватними економічними операторами (підприємцями). Публічне господарське право – це сукупність правових норм, що регулюють вплив держави та її органів на економіку. Обґрунтовано, що принципові відмінності між адміністративним господарським правом та публічним господарським правом стосуються таких питань, як сфера дії обох сукупностей правових норм та їх статус у системі права. Досліджено особливості нормативно-правового забезпечення адміністративного господарського права та публічного господарського права в Польщі.
Ключові слова: адміністративне економічне право; публічне економічне право; господарське право; господарська діяльність; польське право; галузь права.

Біографія автора

Вітольд Малецький, Вроцлавський університет

Доктор філософії в галузі права, доцент кафедри публічного економічного права, Інститут адміністративних досліджень, факультет права, управління та економіки факультет

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-03-01

Номер

Розділ

Статті